x
A P R E S C U E
Súťaž záchranárskych posádok Rescue Lesnica.
24
sep

V Monkovej doline sa v druhej polovici septembra tradične konala súťaž záchranárskych posádok s názvom Rescue Lesnica. Atmosféra bola tentokrát výnimočnejšia než obvykle, pretože išlo o jubilejný 20. ročník tohto obľúbeného podujatia.

Spolu 19 posádok si zmeralo svoje sily na rôznych simulačných stanovištiach, ktoré mali preveriť správnosť ich postupov podľa všeobecne platných usmernení, odborné vedomosti, zručnosti, ale aj spoluprácu v tíme, orientáciu a navigáciu, či prácu vedúceho skupiny. Záchranárov potrápilo 10 zodpovedne pripravených úloh, v ktorých riešili a manažovali diagnózy ako napríklad polytrauma, trauma, pneumotorax, pôrod alebo bodné rany.

Okrem odborných vedomostí však súťažiaci museli počas plnenia úloh preukázať aj určitú fyzickú pripravenosť. Súčasťou Rescue Lesnica bol aj tento rok Memorial Run – Memoriál Mareka Rigdu a posádky OM_ATB. Tím AP Rescue obsadil v štafetovom behu úžasné 5. miesto.

Sme hrdí na našich kolegov, že aj tento rok mali opäť chuť a energiu postaviť sa pred rozhodcov a zdieľať s nimi nielen svoje získané vedomosti a zručnosti, ale aj svoje nedostatky. Úprimne im blahoželáme ku nádhernému celkovému 5. miestu, ktoré opäť po roku obhájili vo veľmi silnej konkurencii záchranárskych tímov.

Viac informácií o súťaži nájdete TU!

Zdroj: Mgr. Katarína Načiniaková