x
A P R E S C U E
24
jún

Počas 27. ročníka podujatia Dni Petržalky, ktoré sa konalo od 21. do 23. júna 2024 v areáli Dostihovej dráhy v Petržalke, poskytovala zdravotná služba AP Rescue pomoc všetkým účastníkom. Zdravotníci ošetrili celkovo 48 pacientov počas troch dní festivalu.

Najčastejšími zdravotnými problémami, s ktorými sa museli záchranári vysporiadať, boli kolapsy z tepla a nedostatku tekutín, povrchové poranenia a odreniny, prípady požívania alkoholu a alergické reakcie. Tiesňovú linku kontaktovala zdravotná služba celkom dvakrát, pričom išlo o pacienta s podozrením na infarkt myokardu a pacienta pod vplyvom alkoholu.

Na podujatí boli každý deň prítomné tri posádky RZP, ktoré boli pripravené okamžite zasiahnuť a poskytnúť potrebnú starostlivosť všetkým, ktorí ju potrebovali. Zdravotníci si aj týmto dovoľujú apelovať na ľudí, aby dodržiavali pravidelný pitný režim, najmä počas horúcich letných dní. „Príjem tekutín v takýchto dňoch by sa mal zvýšiť minimálne na 2,5l čistej vody za deň. Správny pitný režim sa však netýka len aktívnych ľudí, ale aj starších a chorých, ktorí sú na nedostatok vody oveľa citlivejší,“ hovorí Adriana Jesenská, záchranárka AP Rescue.

.

Máte záujem o kurzy prvej pomoci? Viac informácií nájdete TU!

Zdroj: Mgr. Katarína Načiniaková