x
A P R E S C U E
Stretnutie s Cristianom Ronaldom.
08
sep

Naša práca so sebou prináša aj výnimočné momenty ako bolo krátke, no o to vzácnejšie, stretnutie s legendárnym portugalským futbalistom Cristianom Ronaldom.

Ronaldo so svojím reprezentačným tímom navštívili Slovensko začiatkom septembra počas futbalovej kvalifikácie na EURO2024, kedy na domácom Tehelnom poli odohralo Portugalsko so Slovenskom kvalifikačný zápas. Z víťazstva 1:0 sa síce radovali Portugalci, no smútok z tejto prehry zaiste zatienilo nadšenie, že sa slovenskí fanúšikovia mohli osobne pozerať jednak na špičkový futbal, ale najmä na jedného z najlepších futbalových hráčov všetkých čias. Svedčila o tom aj návštevnosť na Tehelnom poli, ktoré bolo počas zápasu 8. 9. 2023 úplne vypredané.

Počas zápasu sme zabezpečovali zdravotnú službu s 5 záchranárskymi posádkami. S významnejších zásahov spomenieme epileptický záchvat u detského pacienta, ku ktorému sme privolali zo systému ambulanciu RLP a po ošetretní sme ho v stabilizovanom stave odovzdali na transport do DFNsP na Kramároch.

Ronalda so svojím tímom sme mali s posádkami možnosť sledovať na Tehelnom poli počas tréningu 7. 9. 2023, teda deň pred samotným zápasom. Dojmy z tohto zdravotníckeho zabezpečenia si rozprávame aj niekoľko týždňov po jeho skončení. Bolo to nezabudnuteľné.

Máte záujem o zdravotnej službe na podujatí? Viac informácií nájdete TU!

Zdroj: Bc. Adriana Jesenská