x
A P R E S C U E
Zážitkové kurzy prvej pomoci AP Rescue
24
Aug

Ruku na srdce. Kto z nás pozná základy prvej pomoci? Ale čo je dôležitejšie, kto z nás dokáže v kritickej situácii zachovať chladnú hlavu a tieto teoretické vedomosti aj reálne využiť? Na záchranu ľudského života potrebujeme iba dve veci – ruky a hlavu.

Heimlichov manéver, febrilné kŕče či Gordonov úder. Ak Vám tieto spojenia nič nehovoria, alebo ste sa zamysleli, či nejde o zaklínadlá z Harryho Pottera, u nás ste na správnom mieste. Zážitkové courses prvej pomoci sú logickým prepojením teoretických východísk a praktického nácviku poskytovania laickej prvej pomoci prostredníctvom simulácie reálnych poranení či život ohrozujúcich stavov. Takmer realistickým navodením situácie dokážeme účastníkov vniesť priamo do deja, na malú chvíľu si zažijú prácu záchranára vo výjazde a hlavne, naučia sa správne poskytnúť prvú pomoc ľuďom, ktorí ju potrebujú. Ako hovorí jedno múdre ponaučenie, „aj laická prvá pomoc je lepšia ako žiadna“.

Naše zážitkové kurzy trvajú od 3-4 hodín v závislosti od počtu prítomných. Teoretický úvod má približne polhodinu, za ním nasleduje praktická časť, kde sa účastníci rozdelia do stanovíšť. Tu si môžu nacvičiť KPR na trôch rôznych figurínach (novorodenec, junior a dospelý) s vyhodnotením jej prevedenia prostredníctvom pripojeného tabletu, ďalej prvú pomoc dusením sa na figuríne, zastavenie krvácania či nácvik stabilizovanej polohy. Novinkou v našom kurze je simulácia opitosti prostredníctvom špeciálnych okuliarov a tréning orientácie a pohybu v priestore.

Máte záujem o kurzy prvej pomoci? Viac informácií náidete TU!

Zdroj: Mgr. Katarína Načiniaková